خانه » فروش کربومر یا پلی آکریلیک| اسید PAA یا کارباپول |فروش مواد شیمیایی قیمت رقابتی

فروش کربومر یا پلی آکریلیک| اسید PAA یا کارباپول |فروش مواد شیمیایی قیمت رقابتی

فروش مواد شیمیایی

کربومر چیست؟

کربومر یک این ماده شیمیایی پلیمر با وزن مولکولی بالا می باشد که از آکریلیک اسید ستنز شده است.

این ترکیب با نام تجاری پلی آکریلیک اسید، کارباپول و PAA نیز شناخته می شود، که به صورت پودر با وزن مولکولی بالا حاوی 56 تا 68درصد وزنی-وزنی گروه عاملی کربوکسیلیک اسید می باشد.فرم مایع کربومرها به صورت محلول بی رنگ ژل مانندی بوده که بوی مشخصی دارد و به سادگی در آب حل می شود. کربومرها هم چنین می توانند با الکل ها، اترها، و کلروفرم ها حل شوند و تشکیل محلولی پایدار را بدهند. کربومر می تواند با آلیل ساکارز یا آلیل پنتایریتریتول پیوند برقرار کند.کربومر با فولاد ضد زنگ سازگاری دارد و با سایر فلزات از جمله فولاد، مس، برنج، و نقره سازگار نیست و فلز را دچار خوردگی می کند.

تولید کربومر:

کربومرها مولکول های بزرگی هستند که از ترکیب شیمیایی موادی نسبتا کوچک به نام مواد مونومرها به دست می آیند. فرآیند تولید مواد کربومر با استفاده از مونومرهای اکریلیک اسید ها شیمیایی و پلی اتیلن ها صورت می گیرد. لازم است بدانید که این مواد برای ساخت پلیمرهای کربومر به کار برده می شوند و از نظر شیمیایی به یکدیگر شباهت دارند اما وزن مولکولی و میزان ویسکوزیته آنها بسیار متفاوت است.

کربومرها این مواد شیمیایی همچنین به صورت فلز قلیایی، نمک های آمونیوم و سدیم پلی آکریلات نیز تولید می شوند.ساختار کربومرساختار کربومر داری یک پلیمر وینیل و گروه کربوکسیل اکتیو می باشد.ساختار کربومرویژگی های موادکربومراز جمله ویژگی های اصلی کربومرها یا این مواد شیمیایی کارباپول ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:جریان کوتاهویسکوزیته بالاظرفیت معلق بودن بالاشفافیت زیادقابلیت پراکنده شدن زیادقابل حل بودن در چربی هاتوانایی جذب بالا و نگه داشتن آب (تا 1000 برابر حجم اولیه خود)عملکرد نسبتا مشابه با پلیمرهای Carbopol Ultrez 10 و Carbopol Ultrez 21سنتز کربومربه کمک حلال های آلی مانند تولوئن عمل سنتز کربومر یا کارباپول، انجام می شود.

سنتز این ماده را همچنین می توان بر پایه آب نیز انجام داد که در این صورت فاقد هر گونه ماده آلی شیمیایی و سمی خواهد بود.انواع کربومرانواع کربومر با توجه به درجه همبستگی و شرایط تولید آن ها، متفاوت است. اما به طور کلی شامل دو نوع پودری و ژل مانند می باشند.کربومر 934 P خوراکیکربومر 940 GE پزشکیکربومر 941 GE پزشکیکربومر 910 صنعتی جدول مشخصات فنی کربومرمشخصات فنی کارباپولنام محصول کربومرفرمول شیمیایی C3H4O2چگالی (در دمای 25 درجه سانتی گراد) 1.15 g/mlحلالیت آب، الکل، اتر، کلروفرمکاربرد پلی آکریلیک اسیدبه عنوان ژل در مواد شیمیایی محصولات آرایشی و مراقبت های شخصی(کرم، ژل و غیره)در تولید مایعات ضد عفونی کنندهبه عنوان تغلیظ کنندهدر توزیع و تعلیق مواد جامد غیرحلالی و نامحلول در مایعبه عنوان تثبیت کننده در حفظ امولسیون هادر محصولات و کالاهای دندانپزشکی به عنوان جاذب استابلایزربه مواد منظور کنترل ویسکوزیتهتفاوت آکریلیک اسید و پلی آکریلیک اسیدآکریلیک اسید یک مونومر است و کربومر یا پلی آکریلیک اسید شیمیایی ، یک پلیمر می باشد. که از نظر فرمول شیمیایی مشابه هستند اما از نظر وزن مولکولی و ویسکوزیته باهم متفاوت هستند.

کربومر این مواد شیمیایی در چه مواردی استفاده می شود؟کربومرها ماده سفت کننده ای هستند که به کنترل ویسکوزیته و مقدار غلظت محصولات آرایشی کمک می کنند. آنها به توزیع و تعلیق مواد جامد نامحلول در مایع هم کمک می کنند و از جدا شدن روغن و قطعات مایع محلول جلوگیری می کنند.

این مواد شیمیایی توانایی جذب و نگه داشتن آب را دارند و در صورت پراکندگی در آب می توانند تا 1000 برابر حجم اصلی خود متورم شوند اسید پلی آکریلیک و پلی آکریلاتاسید پلی آکریلیک یک پلی اتیل است که به دلیل یونیزه شدن زنجیره های جانبی کربوکسیلی آویز، در محیط های آبی با pH خنثی قابل حل است. کربوپولها پلیمرهای اسید اکریلیک هستند که با استرهای پلی آلکانیل یا دیوینیل گلیکول متصل شده اند.

کربوپولها مواد شیمیایی به راحتی آب را جذب می کنند و ماهیت آبگریز و ساختار مواد شیمیایی متقابل آنها باعث می شود آنها برای سیستم های کنترل داروی کنترل شده مناسب باشند. علاوه بر این، پلیمرها غیر سمی و غیر تحریک کننده هستند پلی کربوفیل مواد شیمیایی یا کلسیم پلی کربوفیل نمکی کلسیم، از اسید پلی آکریلیک است که با دیوینیل کلرید ارتباط دارد.نامگذاری نمرات تجاری مختلف کربومر متنوع است: از carbomer 934P به عنوان “پلی متیلن کربوکسی” نیز یاد می شود ، در حالی که carbopol 980NF به عنوان “اسید پلی آکریلیک” و 1342NF و 1382 به عنوان “کربومر” شناخته می شود. به طور کلی ، کربوپولها برای تهیه داروی بینی ، چه در فرمولاسیون مایع ، چه ژل و چه پودری به کار میروند.

این پلیمرها هنوز برای تحویل پروتئین ها به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است ، اگرچه ژل های کربوپول برای تسهیل در جذب سیستمیک پروژسترون از طریق مسیر بینی شناخته شده اند و استفاده می شوند.موارد استفاده کربومراین ماده به مقدار زیادی در محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب کننده صورت، ضد آفتاب، شامپو، ضد پیری، کرم چشم، پاک کننده و…موجود است.ژل چشم Carbomer حاوی ماده فعال کننده کربومر است که نوعی دارو شناخته شده به عنوان روان کننده چشم است.

از این مواد شیمیایی برای درمان علائم خشکی چشم (مانند درد ، سوزش ، یا خشکی) ناشی از عدم ایجاد اشک کافی برای مرطوب نگه داشتن چشم استفاده می شود.موارد استفاده کربومر – کاربرد های کربومر اطلاعاتی که در اینجا آورده شده است مبتنی بر محتوای نمک دارو است. موارد مصرف و اثرات دارو ممکن است در افراد متفاوت باشد.

توصیه می شود قبل از استفاده از این دارو با چشم پزشک مشورت کنید.چگونه کربومر مایع درست بکنیم؟مقداری کربومر را درون آب مقطر ریخته و بگذارید 5 دقیقه آبرس شود ، سپس با میکسر دستی کوچک خوب مخلوط کنید تا پودر کاملاً حل شود. فاز B (یک قطره) را به مخلوط اضافه کنید تا خنثی شود (pH را افزایش می دهد) و محلول را غلیظ می کنددیگر کاربردهای carbomer در صنعتاسید پلی آکریلیک و مشتقات آن در پوشک های بچه، رزین های تبادل یونی ، چسب ها و مواد شوینده استفاده می شود. مواد شوینده غالباً کوپلیمرهای اسید اکریلیک هستند که در فرمولهای شستشو می توانند در هر دو زئولیت و فسفاتها مورد استفاده قرار گیرند.آنها به عنوان ضخیم کننده ، پراکندگی ، تعلیق و امولسیون کننده دارویی ، آرایشی و رنگی از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

اسید مواد پلی آکریلیک متصل به این ماده نیز در فرآوری محصولات خانگی از جمله پاک کننده های کف مورد استفاده قرار گرفته است.PAA را می توان در ایمپلنت های ارتوپدی قرار داد تا از خوردگی محافظت شود، از هیدروژلهای متقاطع AA و ژلاتین نیز به عنوان چسب پزشکی استفاده شده است که از قدرت پیوند بالایی برخوردار است. برای توسعه ماتریسهای پلیمری که میزان تحویل کنترل شده مواد فعال را امکان پذیر می کند، تحقیقات اخیر با هدف روشن شدن تغییرات ساختاری ژل پلیمری در خنثی سازی، تابش نور و جاسازی نانوذرات طلا انجام شده است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده استفاده از SAP ها را در بسته بندی با تماس غیرمستقیم مواد غذایی مجاز دانست.