خانه » بلاگ » لانولین چیست؟ فروش مواد شیمیایی در تهران

لانولین چیست؟ فروش مواد شیمیایی در تهران

لانولین چیست؟

یک ماده اولیه طبیعی ، آلی و تجدید پذیر است که از ترشح طبیعی غدد چربی گوسفند به دست می آید و می تواند منجر به نرم کردن و محافظت از پشم گوسفند شود. از دیرباز این ماده به دلیل خواص فوق العاده ای که برای پوست دارد شناخته می شود و در سال های اخیر نیز کاربرد های صنعتی آن مانند تولید رنگ های ضد خوردگی مورد بررسی قرار گرفت. این ترکیب را می توان از گریس پشم بدست آورد که خود از پسابهای شست و شوی حاصل از تمیز کردن پشم استخراج می شود. گوسفندان در طول زندگی خود به طور طبیعی چربی تولید می کنند که در پشم گوسفند ذخیره می شود و تا زمانی که در کارخانه های نساجی شسته نشود و یا تحت سانتریفیوژ قرار نگیرد ، در آنجا باقی می ماند.

ین مقدار حدود 10 درصد از وزن پشم گوسفند را تشکیل می دهد. امکان بازیابی از آب های شست و شوی و استخراج لانولین از آن باید با دقت انجام شود.لانولین یا از ترکیبات چربی پشم (Woolgrease) استخراج شده توسط سانتریفوژ بدست می آید و یا از بازیابی مواد استخراج شده از سایر ترکیبات مورد استفاده در شست و شو پشم حاصل می گردد با این حال به دلیل افزایش استفاده از شوینده های مصنوعی، تجزیه امولسیون ها و استخراج آن دشوارتر می شود.
بسته به نوع حیوان و نوع چربی منتشر شده از پشم آن لانولین های مختلفی تولید می شود. نوع حیوان و نوع پرورش آن می تواند نقش به سزایی در کیفیت محصول نهایی داشته باشد.

مشخصات ماده
Cas Number: 8006-54-0
Cas Number: 8020-84-6
نقطه ی ذوب: 38 تا 40 درجه ی سانتی گراد
رنگ: سفید تا زرد
محلول در اتر،کلروفرم، بنزن به میزان کم در اتانول حل می شود و در آب نامحلول است.

چگونه استفاده از لانولین:

استفاده از این ماده در صورتی که به آن حساسیت ندارید می تواند به صورت روزانه مورد استفاده قرار بگیرد. برای اثر بخشی یهتر لازم است تا این ماده را یک شبانه روز بر روی پوست خود قرار دهید تا اثر بخشی بهتر آن را شاهد باشید.
طریقه نگهداری:

این ماده ممکن است هنگام ذخیره سازی به تدریج تحت اکسیداسیون قرار گیرد در نتیجه برای مهار این فرآیند ، از هیدروکسی تولوئن بوتیل به عنوان یک آنتی اکسیدان استفاده می کنند. قرار گرفتن در معرض حرارت باعث تیره شدن رنگ آن، بی آبی و ایجاد بوی تند و زننده می شود.
چگونه لانولین تهیه کنیم:

برای تهیه ی این ترکیب می توانید با کارشناسان ما در شرکت شیمیایی امین تماس حاصل فرمایید.

021-44803484
021-44815884

2 دیدگاه دربارهٔ «لانولین چیست؟ فروش مواد شیمیایی در تهران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *