خانه » بلاگ » پلی وینیل الکل|کاربرد پلی وینیل الکل|فروش مواد شیمیایی پلی

پلی وینیل الکل|کاربرد پلی وینیل الکل|فروش مواد شیمیایی پلی

فروش مواد شیمیایی

پلی وینیل الکل چیست؟

مشخصات:

پودری سفید رنگ یا کرمی ، شفاف ، بی بو و بی مزه است

کاربرد :

گسترده ای در صنایع مختلف دارد. پلی وینیل الکل همچنین به عنوان PVA ، PVOH یا PVAL شناخته می شود و یک پلیمر سنتتیک با خاصیت عالی برای تشکیل فیلم ، امولسیفایر و با خواص چسبندگی برجسته است.وبسایت نشریه جهان شیمی فیزیک در این مقاله به معرفی بیشتر پلی وینیل الکل می پردازد. این ترکیب با پلیمریزاسیون وینیل استات به پلی وینیل استات و به دنبال آن یک واکنش الکلیزاسیون تولید می شود.

پلی وینیل الکل شیمیایی در آب محلول است ، در اتانول کمی حل می شود اما در سایر حلالهای آلی نامحلول است. محلول‌های آبی خالص حاصل از این ماده خنثی یا اسیدی ضعیف و مستعد رشد قارچ هستند.پلی وینیل الکل به عنوان ماده دارویی، اشک مصنوعی و همچنین در ساخت روکش برای اسفنج های مصنوعی ، لوازم آرایشی و سایر محصولات استفاده می شود.ویژگی‌های پلی وینیل الکلپلی وینیل الکل در بین پلیمرها یک ترکیب منحصر به فرد است زیرا مثل سایر پلیمرها از تکرار واحدهای پلیمری ساخته نمی شود بلکه با حل کردن یک پلیمر دیگر به نام پلی وینیل استات در الکلی مانند متانول و تیمار آن با یک کاتالیزور قلیایی مانند هیدروکسید سدیم تولید می شود.این ماده شیمیایی به دلیل سازگاری با محیط زیست و تمایل اندک برای چسبیدن به پروتئین ها و همچنین سمیت پایین، کاربرد گسترده ای در پزشکی دارد.

این ماده در تعویض غضروف ها ، تولید لنزهای تماسی و قطره های چشمی مورد استفاده قرار می گیرد.این ترکیب کاربرد گسترده و برجسته ای در صنایع غذایی دارد و خصوصا برای بسته بندی مواد غذایی یک انتخاب عالی به نظر می رسد چون از نفوذ اکسیژن به داخل بسته بندی جلوگیری کرده ، در آب محلول است و به راحتی تجزیه می شود.

کاربرد پلی وینیل الکل این مواددر صنایع غذایی یکی از مهمترین کاربردهای صنعتی شیمیایی این ماده شیمیایی در بسته بندی مواد غذایی است زیرا مانع تشکیل رطوبت حاصل مواد غذایی شده و فیلم ایجاد شده توسط آن بسیار نازک و ضد آب است. پلی وینیل الکل ممکن است در مواد غذایی با رطوبت بالا به منظور حفظ طعم رضایت بخش ، بافت و کیفیت مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.این ماده شیمیایی برای تولید شیرینی نیز ممکن است جهت حفظ یکپارچگی مواد تشکیل دهنده حساس به رطوبت مورد استفاده قرار بگیرد.

مقدار قابل قبول استفاده از این ماده در پوشش های ضد آب ۲.۳ mg PVA/cm۲ است که این مقدار مواد برحسب هر دسته مواد غذایی و حساسیت آنها نسبت به رطوبت و محصول نهایی متفاوت است.

محصولات غذایی که در آن این مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد دارای pH خنثی بوده و در صورت نگهداری در دمای پایین یا در دمای دمای اتاق ، PVA تجزیه نخواهد شد و ساختار این ماده به گونه ای است که واکنش قابل چشم پوشی بین آن و مواد تشکیل دهنده مواد غذایی رخ می دهد.کشش سطحی پایین پلی وینیل الکل باعث می شود محلول های آبی حاصل، امولسیون پایداری تشکیل دهند و برای تولید کلوئید مورد استفاده قرار بگیرند.سایر کاربردهاپلی وینیل الکل یک رزین ارگانیک طبیعی یا مصنوعی است که از ماده ای غیر کریستالی یا چسبناک ساخته شده است.

از این رو ، اغلب به عنوان نقطه شروع برای ایجاد مواد شیمیایی رزین های دیگری مانند پلی وینیل بوتیرال (PVB) یا پلی وینیل فرمال (PVF) استفاده می شود.پلی وینیل الکل به طور گسترده ای برای تقویت نخ و پارچه ها در نساجی مورد استفاده قرار می گیرد، این ماده به ویژه برای افزایش مقاومت منسوجات در مقابل روغن ها و گریس ها بکار می رود.این ماده ممکن است به عنوان روکش در مکمل های غذایی مورد استفاده قرار گیرد زیرا سمی نیست و خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند.در صنعت ساخت وساز این ماده شیمیایی به عنوان افزودنی به سیمان و ملات اضافه می شود تا انسجام و سیال بودن آنها را افزایش دهد. این ماده زمان خشک شدن سطح بتن را کاهش داده و مانع ترک خوردن بتن می شود.

این مواد شیمیایی به دلیل ویژگی‌های مطلوب برای پرداخت نهایی کاشی کاری ها ، دیواره ها و سقف مورد استفاده قرار می گیرد.خواص شیمیایی این ماده شیمیایی فواید استفاده از آن را در کاربردهای بهداشتی و به ویژه در داروسازی نشان می دهد. با این حال ، کاربردهای گسترده و استفاده دارویی از این ماده شیمیایی به دلیل مقررات مربوط به مواد غذایی و داروها محدود شده است.

6 دیدگاه دربارهٔ «پلی وینیل الکل|کاربرد پلی وینیل الکل|فروش مواد شیمیایی پلی»

      1. سلام وقت بخیر برای خرید نیاز به حضور نیست برای دریافت انالیز ها به وتساپ شرکت در سایت بازاریابی پیم دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *